Almanca Kursu | Türk Amerikan Derneği Kavacık

Ön Bilgi Formu


TAD Kavacık Yabancı Dil Kursu

Almanca Kursu

Avrupa’da yaygın olarak konuşan dillerden biri olan Almancaya daha çok bilimsel ve ticari alanlarda gerek duyulur. Bunun dışında Türkiye’den Almanya’ya çalışmak ya da yaşamak için gidenler için de bilinmesi zorunludur.

YETİŞKİNLER İÇİN ALMANCA KURSLARI

A1-C2 seviyesindeki bu standart kurslar 17 yaş ve üzeri Yetişkinlere yöneliktir.Kursların düzeyi ve içeriği Dillere ilişkin Avrupa Ortak Referans çerçevesi(GER) doğrultusundadır. Dersler projeksiyonlu özel donanımlı sınıflarda teknolojik ve görsel aktarımla verilir. Online ders olarak almak isteyen öğrenciler Canlı öğretmen ve bire bir anlatımla istedikleri ortam ve zamanda alabilirler.

GENÇLER İÇİN ALMANCA KURSLARI

Bu kurslar 12-17 yaş arasında Ortaöğretin ve Üniversite eğitimini Almanca olarak alan ya da hiç bilmeyenlere yöneliktir. Öğrenciler dersleri isterlerse bir bir özel ders ya da 3-5 kişilik butik gruplar halinde alabilirler. Anadolu lisesi Alman lisesi ve Türk-Alman Üniversitesi öğrencilerinin rağbet ettiği bir programdır. Mesleki tecrübesi ve başarısı yüksek öğretmenler görev alır.

AİLE BİRLEŞİMİ KURSLARI

Aile birleşimi kursları hali hazırda Almanyada yaşayan eşlerinin yanına gitmek isteyen ya da mesleki kabul için yeterlilik gerektiren SD1 sertifikasına ihtiyaç duyanlara yönelik kurslardır.

Diğer diller arasında İngilizceye yakınlığı ile bilinen Almanca, İngilizce bilenler için hemen kavranılabilen bir dil olacaktır. Tıp öğrencileri, IT VE BT çalışanları, teknoloji üreten firma çalışanları, elektrik elektronik mühendisleri ve öğrenciler, otomotiv ve beyaz eşya sektörü ve sağlık sektörü çalışanları Almanca eğitimi ile daha başarılı bir kariyere sahip olabilir. Türk Amerikan Derneğinde Almanca eğitimi 5 kurdan oluşmaktadır. Her bir seviye 82 ders saati olarak belirlenmiştir. Öğrenci merkezli yaklaşım sayesinde öğrencilerimiz en iyi şekilde dil eğitimi veren Alman ve Türk eğitmenler Almanca ve Türkçenin benzer yanlarına dikkat çekerek öğrenme kolaylığı sağlar.Almanca kursumuzda Communicative approach dil öğretiminde kullanılarak eğitimde çeşitlilik sağlanır.

Öğrenci merkezli olan eğitimler öğrencilerin kavrama yeteneklerine göre çeşitlendirilebilir. Görsel zekaya sahip olan öğrenciler ile işitsel zekaya sahip olanların aynı konuları aynı anda öğrenmesi sağlanır. Avrupa Yabancı Diller Ortak Kriterlerine göre eğitimin verilerek uluslar arası düzeyde kurs tamamlanır. Sadece Almanca değil Alman kültürü öğretilmeye çalışılarak eğitimde kişisel gelişim de sağlanır. Kültür ile etkileşim sayesinde Almanca daha anlaşılır şekilde kavranır. Bu sayede eğitim hızlı ve eğlenceli olarak gerçekleştirilir. Ayrıca Almanca kursu eğitime katkı sağlayan teknolojik gereksinimler yardımı ile sınıflar son derece konforlu ve modern bir şekilde tasarlanmıştır. Her sınıf projeksiyon ve akıllı tahtalar ile donatılmıştır. Ders içerisinde sunulan işitsel konular görsellerle desteklenerek anlatılır. Öğrenci tablet üzerinden ders içinde anlatılan konuları takip edebilir. Bu sayede yazı yazmak için zaman kaybedilmez ve eğitim süreci hızlanmış olur. Temiz ve düzenli sınıflarda eğitim gören öğrencinin dikkatini dağıtacak unsurlar bulunmaz. Bu nedenle sadece derse odaklanan kursiyerlerimizin başarı ve performansı yüksektir.