Dernek | Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu Kavacık

Dernek

Türk-Amerikan Derneği (TAD), 1951 yılında Türkiye ve A.B.D arasında ikili anlaşma neticesinde kurulmuş köklü ve prestijli bir sivil toplum örgütüdür. Kurucu üyeleri arasında zamanın Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri, milletvekili Cemal Köprülü, milletvekili Prof. Halide Edip Adıvar, İstanbul Üniversitesi Rektörü Ömer Saraç, A.B.D. Ankara Büyükelçisi George Wadsworth, Robert Koleji Müdürü Floyd Black gibi isimlerin bulunduğu Türk-Amerikan Derneği, Cinnah Caddesi No:20 Kavaklıdere-Ankara adresinde yerleşik kendi binasında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kavacık Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları

2017 yılında kuruluşunun 66. Yılını kutlayan Türk Amerikan Derneği Dil Okulları kuruluşundan bu yana, pek çoğu gelişim yıllarında İngilizce kursuna kayıt olan ve şimdi ülkemizin devlet, iş ve kültür alanlarında birer lider haline gelen on binlerce Türk vatandaşı için yüksek kaliteli İngilizce, Almanca, İspanyolca, Fransızca, Türkçe, İtalyanca ve Rusça dil eğitimi ve kültür programları sunmuş,kaliteli yabancı dil eğitim programları sunan diğer kurumları da desteklemiştir.

Türk Amerikan Derneği Dil Okulları deneyimli ve uzman eğitim kadrosu tarafından verilen yabancı dil kurslarının yanı sıra, geniş bir yelpazede sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler düzenlemeye devam etmektedir.

Değerli ve konusunda uzman konuşmacılar tarafından verilen sunum, seminer, panel ve konferanslar, yemekler, özel geceler, sergiler, İngilizce ve Türkçe tiyatro oyunları, uluslararası camia ve Türkler tarafından sahnelenen Broadway müzikalleri, turlar gibi çok yönlü faaliyetler gerek Ankaralılar gerekse Ankara’da yaşayan yabancı camianın üyeleri tarafından ilgi ile takip edilmektedir. Bu faaliyetler aynı zamanda TAD öğrencileri için de büyük fark yaratmakta; öğrenciler yabancı bir dil öğrenmenin yanı sıra zengin kültürel faaliyetlere katılabilmekte, ana dili İngilizce/Türkçe olan veya farklı ülke vatandaşlarıyla kaynaşabilmekte ve öğrendikleri dili doğal ortamında pekiştirme fırsatı yakalamaktadırlar.