Fransızca Kursu | Türk Amerikan Derneği Kavacık

Ön Bilgi Formu


TAD Kavacık Yabancı Dil Kursu

Fransızca Kursu

Fransızca tüm dünyada İngilizceden sonra tercih edilen en popüler dillerden birisidir. Önemli insani ve fen bilimleri yayınları Fransa’dan çıkmaktadır. Bu nedenle eğitim ve iş konusunda Fransızca önde gelen dillerden biridir. Yüksek lisans programlarında en az bir dil aranmaktadır ve en çok kullanılan dillerden birisi de Fransızcadır.

Türk Amerikan Derneği Fransızca kursu eğitimi almak isteyenlere sunulan ayrıcalıklarla hazırlanmış programlar sunar. Türk Amerikan Derneğinde Fransızca dil eğitimi toplamda 4 seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 82 ders saati olarak belirlenmiştir. Eğitim sürecinde kişiler Fransız aksanından ve okunuş şekillerinden sonra eğitime adapte olduğunda dil bilgisi ve diğer ayrıntılara geçiş yapılır. Fransızca eğitim modelimizde dilin tüm gerekliliği olan konular titizlikle hazırlanmıştır. Burada ki amaç öğrencilerimizin en kısa sürede hedeflerine ulaşmasıdır.

Avrupa Yabancı Diller Ortak Kriterlerine göre eğitim sistemi oluşturulur. Dil öğretiminde communicative approach kullanılarak kişileri gerçek yaşamda karşılarına çıkabilecek iletişim durumlarına hazırlama söz konudur.Fransızca kursunda dersler öğrenci merkezli yapıldığından ders içinde gerçek yaşamı yansıtan karşılıklı konuşma aktivitelerine özen gösterilir. Dinleme ve dinlenilen konu hakkında çeşitli sorularla anlama ve anladığını aktarabilme kabiliyeti eğitim alanlara verilir. Ders içersinde bu nedenle teknolojiden fazlasıyla yararlanılır. Sınıflar modern ve konforlu bir şekilde hazırlanmıştır. Akıllı tahta her sınıfta yer almaktadır. Kurs katılımcısı sınıf içerisindeki dersleri tablet üzerinden takip edebilir. Bunun dışında internet üzerinden evde de çalışması için çeşitli hazırlıklar öğrenciye sunulur. Görüntülü ve sesli düzenekler ile geliştirilen dersliklerde, işitsel ve görsel sunumlarla öğrencinin gelişim sürecine katkı sağlanır.

Eğitimde esas alınan sadece Fransızca öğretmek değil, Fransızcanın en etkili biçimde konuşulmasını ve gerek kültürel gerekse geleneksel anlamda eğitim alanlara Fransız kültürünü yansıtmaktır. Müfredatta bu konuda şekillendirilir ve diller arası etkileşim geliştirilir.