Genel İngilizce | Türk Amerikan Derneği Kavacık

Ön Bilgi Formu


TAD Kavacık Yabancı Dil Kursu

Genel İngilizce

Türk Amerikan derneği İngilizce kursları, 65 yıldır kurslara katılan kişilere uluslararası standartlarda her seviyede İngilizce eğitimi vermektedir.


İngilizce Eğitiminde En Yüksek Ders Saati Veren Kurum

Türk Amerikan Derneği, öğrencilerine sektörde en çok ders saati hakkı tanımaktadır. Her kurda toplam 164 ders saati boyunca eğitim vermektedir.


Öğrenme Garantili İngilizce Eğitimi

Türk Amerikan Derneği öğrencilerine tanıdığı 164 saatlik öğrenim zamanının yanında derslerini kaçırması halinde ek ders saatleri ve ücretsiz bire bir özel ders hakları tanımaktadır. Bu şekilde ders kaçırsanız bile eğitiminizden geri kalmayarak İngilizce’yi hızlı bir şekilde öğreneceksiniz.


İngilizce Seviyeleri

English Courses Level Beginner: Başlangıç seviyesidir. Cümlenin öğeleri, nesneler, fiiller ve basit cümle kuruluşları ile görsellik desteklenerek sunulan bir programdır. Belirli kalıplar halinde ezber yoluyla bilinçaltına yerleştirilmeye çalışan bir eğitim olacaktır.

Elementary: Dilin temelidir. Zaman ve temel cümle yapıları ile tanışılır. Bu seviyeyi tamamladığınızda günlük konuşmaları yapmaktan çekinmeyeceksiniz. Pratik dil becerileri belli kalıplardan sıyrılacak ve öğretmenlerle olan bağınızın ve diyalogunuzun geliştiğini hissedeceksiniz.

Pre- Intermediate: Basit cümle kalıplarını geliştirecek, hızlı iletişim kurabilecek ve sıkı bir grammer eğitimi alacaksınız. Sözcük kapasiteniz aratacak ve bu sayede aklınızdan geçen kelimeleri daha kolay şekilde cümlelere dökebileceksiniz.

Intermediate: Bu kursu tamamladığınızda orta seviyede İngilizce biliyor olacaksınız. Grammar derslerinin azaldığı ama kelime dağarcığınızın son derece arttığı bir kur olacaktır. Duygu ve düşüncelerinizi iyi bir şekilde yansıtabileceksiniz.

Upper Intermediate: Üst düzey dil bilgisi kuralları ve binlerce yeni kelime öğreneceksiniz. Bu sayede karmaşık cümleleri anlama yeteneğine sahip olacaksınız.

Advanced: Yaygın ifadelerden informal ifadelere kadar İngilizce’yi en ince ayrıntısını öğreneceğiniz bir dönem olacaktır. Kur tamamlandığında konuşma, yazma ve okuma alanında üstün yeteneklere sahip olacaksınız.

Türk Amerikan Derneği Kavacık şubesine gelerek hangi seviyeden başlamanız gerektiğini öğrenmek için ücretsiz seviye tespit sınavlarımıza katılabilirsiniz.


65 Yıllık Türk Amerikan Derneği Öğretim Metodu: Communicative Approach

Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları olarak İngilizce Kursu için en iyi öğretim methodu olan Communicative approach tercih edilmektedir çünkü günümüzde Türkiye’de birçok eğitim kurumunda dil bilgisine dayalı bir eğitim methodu uygulanmaktadır bu durumda öğrencilerin konuşma edinimlerini kötü bir şekilde etkilemektedir.

İngilizce kursu bölümümüzde kullanılan Communicative approach modeli ile öğrencilerimiz çok kısa bir sürede akıcı ve hızlı konuşma becerileri kazanırlar.

Bu yöntemde dersin içeriği kitapların rehberliğinde günlük ve güncel konulardan oluşturulur. 2’li veya daha fazla sayıdan oluşan gruplar halinde dersler işlenir. Bu yöntemin temelinde iletişim yer alır. Kitaplar ve öğretmen sayesinde de iletişim sırasında yapılan dil bilgisi hatalarının üzerinde durulur. Öğrencilerin yaşayarak ve kalıcı bir şekilde öğrenmesi amaçlanır.


Aktivitelere Ömür Boyu Ücretsiz Katılım Hakkı

Türk Amerikan Derneğine kayıt olan herkese aldıkları eğitimleri pekiştirmeleri ve sürekli pratik yaparak İngilizce konuşmalarını unutmamaları ve geliştirmeleri için aktivitelere ömür boyu katılım hakkı vermektedir.

Grammar Club: Bir dil için en önemli olan dil bilgisi eğitimi alınmaktadır. Dil bilgisi dili oluşturan en temel kemiktir. Burada cümle kurmaktan başlayan aktivitelerde zamanla bütün zamanları ve kipleri öğrenerek konuşma ve anlam için temel gereksinimleriniz olan sözcükleri kullanmayı öğreneceksiniz.

Speaking Club: Basit yoldan İngilizce konuşmayı ve konuşulanı anlamayı öğreneceksiniz. Kurlar geçildikte düşüncelerinizi direk olarak cümleye dökebilecek ve karşınızdaki kişiye anında cevap verebileceksiniz.

Writing Club: İngilizce yazabilme deneyimini pekiştirmeleri sağlanmaktadır. Reading ve writing bir arada yürütülecektir. Bu nedenle okuduğunuzu anlayacak ve konu hakkında sorulan sorulara cevaplar yazabileceksiniz. Ayrıca size verilen herhangi bir konuda düşüncelerinizi kağıda dökerek gelişiminize önemli ölçüde katkı sağlayacaksınız.

Güncel kampanyalarımız, derslerimiz ve aktivitelerimiz hakkında tüm sorularınızı yanıtlaması için iletişim bilgilerinizi bize bırakın, uzmanlarımız sizi arayıp bilgilendirsin. Hemen İletişime Geçiniz


Türk Amerikan Derneği Standartlarında Yerli ve Yabancı İngilizce Öğretmenleri

Native speaker öğretmen adayının kendi ülkesinin dışında İngilizce eğitimi verebilmesi için,sertifika programına katılması gerekmektedir.Sertifika programlarında,bir dil nasıl öğretilir,yabancı dil eğitiminde kullanılan method ve yaklaşımlar,zaman nasıl etkili kullanılır,materyal hazırlama ve değerlendirme gibi daha birçok konunun eğitimi verilir.Türk Amerikan Derneği Dil Okulları İngilizce kurslarında çalışmak isteyen native speaker öğretmen adayı aşağıda yazılı olan sertifikalardan en az birisine sahip olmalıdır.

TEFL Sertifikası: Yabancı dil öğretebilme yeteneğine sahip olunduğunu gösteren köklü bir sertifikadır. Ana dili İngilizce olmayan ülkelerden birinde verilen eğitim için kullanılır.

TESOL Sertifikası: TEFL sertifikası ile aynı amaç için alınır ve ana dili İngilizce olmayan bir ülkede eğitim verebilme yeteneğini gösterir.

CELTA Sertifikası: Cambridge ESOL Cambridge Univercity’nin bir bölümünden CELTA sertifikası organize edilir. İngilizce ile ilgili iş tecrübesi kazanmak için ilk adımlardan biridir.


Türk Amerikan Derneği Eğitim Materyalleri: National Geographic Word Link İngilizce Eğitim Kitabı

Kurumumuz 150 yıllık Dünya devi National Geographic ‘in Word Link Kitaplarını kullanmayı tercih etmiştir.Kullanılan ders kitapları ve materyaller National Geographic ve Cengage Learning iş biriliği ile hazırlanmıştır. Derslerimizde World Link kullanılarak bilgi ve iletişim teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak hedeflenmiştir.