İlkelerimiz | Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu Kavacık

Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Okulu Kursları

Kavacık Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları

Ülkemizde "yabancı dil devlet okullarında ve yabancı dil kurslarında öğrenilmez’’ diye bir söylence vardır. Bunun birçok sebebi var. Gerek 15 yıllık olduğu halde siyah beyaz gazete resmi koyup 90 yıllık, 100 yıllık olduğunu iddia edenler, sertifikasının Avrupa'daki okullarda diploma yerine geçtiğini yazıp yalan söyleyenler, gerekse verdikleri sertifikayla öğretmen yetiştirdiğini iddia edenler yabancı dil sektöründe olumsuzluklar yaratmıştır. 1951 yılında Ankara Cinnah'ta kurulan Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursları ülkemizdeki yabancılara Türkçe, Türkçe konuşanlara yabancı dil öğretmek amacıyla kurulmuş 70 yıldır taklit edilmeye çalışılan bir marka olarak on binlerce insanımıza her dilde yabancı dili öğretmiş, ülkemizin bürokrasi kadrolarının ve kurumlarının, üniversitelerin hazırlık bölümlerinin tercih ettiği ortak fayda kurum olmuştur.

Aynı zamanda Resmi yasayla yürürlüğe girmiş bir Sivil Toplum Kuruluşu olan TAD Yabancı Dil Kursları "en yüksek faydayı en uygun fiyatla verme" misyonuyla her yaştan insanımıza iyi eğitimi çok uygun şartlarda sunarak ailelere destek olmaya devam etmektedir. Projeksiyonlu teknolojik sınıflarda Türk ve Native hoca kadrosu en zor sınavlardan geçerek kabul edilmekte, dünyanın en iyi yabancı dil öğreten ülkelerinin kullandığı müfredat ve materyalleri kullanmaktadır. Paranızı ve zamanınızı sokağa atmayın!


Türk Amerikan Derneği'nin Misyonu

Türk ve Amerikan toplumları arasında süregelen ilişkileri daha da geliştirmek ve her iki toplumun bireylerinin birbirlerini iyi tanımasını ve anlamasını sağlayacak ortam yaratmak.

Türk Amerikan Derneği'nin Vizyonu

Türk-Amerikan Derneği, Türk ve Amerikan toplumları arasında bir geçiş kapısı olmayı amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. TAD, eğitim, sanat, iş yapma imkânları ve sosyal faaliyetlerin geniş çaplı kullanımı ile özellikle her iki toplumun nüfuz sahibi ve gelecekte nüfuz sahibi olabilecek şahsiyetleri arasında ortak ilgi alanları, karşılıklı anlayış ve dostluğu geliştirecek kaliteli bir ortam yaratacaktır.

Türk Amerikan Derneği'nin Temel Değerleri

 • Mükemmelliğe Bağlılık - Hizmetlerimizde, hizmetlerimizi sunuş biçimimizde ve paydaşlarımızla ilişkilerimizde en iyi sonuçları elde etmek için herzaman mükemmellik kültürünü teşvik edeceğiz.
 • Sürekli Gelişim - Daha iyisini yapmak için sürekli kendimizi değerlendireceğiz ve kendimizi, hizmetlerimizi ve süreçleri değiştireceğiz. Daha iyisi ve daha yenisi için kendimizi değişime adayacağız.
 • Kalite Sunduğumuz hizmetlerde niceliğin niteliğe zarar vermesine izin vermeyeceğiz. Nicelik ne kadar artarsa atsın niteliğin her zaman ön planda olmasına özen göstereceğiz.
 • Müşteri Memnuniyeti - Hizmetlerimizden faydalan paydaşlarımızın beklentilerini en üst seviyede karşılayacağız ve onları mağdur etmeyeceğiz.
 • Personel - Yabancı öğretmen kadrosu alanında uzman ingilizce kurs tecrübesi ve en az 5 yıllık deneyime sahip olan kişilerden oluşur.
 • Finansal Olarak Bağımsız bir Kuruluş - Kendi kaynaklarımızla faaliyette bulunan bağımsız bir kuruluş olmaya devam edeceğiz.

Neden Türk Amerikan Derneği?

 • Yabancı Dil Eğitiminde 70 Yıllık Tecrübe
 • National Geographic Learning İle Ortak Çalışmaları
 • Türkiye’de Amerikan İngilizcesi Eğitimi Veren İlk Kurum Olması
 • 70 Yıl Boyunca Dil Eğitimi Sunduğumuz Binlerce Kaliteli Referanslarımız
 • En Modern Şekilde Dizayn Edilmiş Derslikler
 • Üstün Deneyime Sahip Öğretmen Kadromuz
 • Kurlarımızı Tamamlayan Bütün Öğrencilerimize Vermiş Olduğumuz Ve Dünya’da Saygılığı Olan National Geographic Sertifikası