Proficiency Kursu | Türk Amerikan Derneği Kavacık

Ön Bilgi Formu


TAD Kavacık Yabancı Dil Kursu

Proficiency Kursu

Proficiency kursu, proficiency yeterlilik testi için verilen kurstur.. Belirli seviyelerin anlaşılmasını değerlendiren bir başarı testi gibi görülebilir. Alanları belirlemek, tanısal bir test ile yapılır. Bir dersi tamamlamak için öğrencinin yeterli olduğunu gösterir.

Dil yeterlilik veya yeterlilik testlerinin çoğu unsurları dil kullanımında yaygın kategorileri içerir. Dört klasik unsur olan yazma, dinleme, okuma ve konuşma, sınavın içeriğinde bulunur. Testler farklı dil yetkinliğini veya yeterliliğini teşkil etse de her zaman bu dört alana ağırlık verilir.

Proficiency kursu, öğrencinin yeteneğini tahmin etmeye çalışan bir sınav olan proficiency sınavı için verilir. Üniversiteye başlayacak olan adaylar, hazırlık atlama sınavı ile hazırlık sınıfı okumadan birinci sınıfa geçme hakkı kazanır.


Kavacık Proficiency Kursu

Proficiency kursu almak bir yandan dil yeterliliği sağlarken diğer yandan da özellikle hazırlık sınıfı okunması zorunlu olan üniversite bölümlerinde 1 yıl kazanmak anlamına gelmektedir. Proficiency sınavı sonucu değerlendirme altına alınan öğrenciler genel olarak okuma, yazma, anlama ve konuşma olarak dört temel başlık altında sınava tabi tutulurlar. Birçok üniversitenin kendi bünyesinde gerçekleştirdiği bu sınav sisteminde başarılı olan öğrenciler hazırlık sınıfını atlayarak 1.ci sınıftan itibaren eğitimlerine devam ederler. Diğer bir adlandırılma şekli olan hazırlık atlama sınavı öğrencinin tüm hayatı boyunca etkin dil kullanımı yapabilmesine olanak tanır. Proficiency kursu İstanbul ilinde birçok okulda yer alan sınava hazırlık amacı ile hizmet vermektedir. Bu üniversitelerin başında İstanbul Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yıldız Teknik üniversitesi ve daha birçok üniversite bulunmaktadır. Ders saatlerinin her yıla göre değişkenlik gösterdiği, Türk Amerikan Derneği tarafından profesyonel eğitmenler ile sunulan Proficiency kursu İstanbul ilinde başarı düzeyi en yüksek kurslar arasında yer almaktadır. Dil eğitimi alarak yetkin hale gelmek isteyen öğrencilerin seçimi olan Türk Amerikan Derneği kısa bir süreç içerisinde öğrencilerin eksik yanlarını tespit etmeleri ve yoğunlaşmaları için eğitim planlaması yapmaktadır. Doğru strateji ile bir yıl kazanma şansına erişen öğrencilerin her zaman aktif bir şekilde dil kullanımına da olanak sağlanmaktadır. Türk Amerikan Derneği Proficiency kursunda uzman kadrosu ile yıllardır hizmet sunmaktadır.