SAT | Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu Kavacık

Ön Bilgi Formu


TAD Kavacık Yabancı Dil Kursu

SAT

SAT Reasoning Testi Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok kolej ve üniversiteler tarafından üniversite giriş için gerekli olan standart bir testtir. Amerikan üniversitesinde lisans eğitimi almak isteyen adayların sözel ve sayısal yeteneklerini test eden bir sınav türüdür. Halk dilinde, test genellikle sadece SAT olarak anılır.

Test Educational Testing Service (ETS) tarafından yayınlanmıştır. 1901 yılından bu yana uygulanan bu test sürecini hızlandırmaya ve eğitim sistemindeki değişikliklere ayak uydurmaya devam etmektedir.

Mevcut SAT testinden test katılımcısının final skoru için alabileceği maksimum puan 800 ve minimum puan da 200’dür. SAT’ın ilk bölümü üç bölüme ayrılmıştır ve içinde matematik vardır. Birkaç soru optik cevap kağıdına sayısal cevapları doldurmak için yazılır ve soruların çoğu çoktan seçmeli cevaplar içerir. Bir sonraki bölümde, kısa pasajlar okuma ve çoktan seçmeli soruların doğru yanıtları doldurma kısmı bulunur. Öğrenciler ayrıca kelime becerilerini gösteren, kelime seçenekleri listesini kullanarak cümle içinde boşlukları doldurur. Son olarak, yazı bölümü kısa bir kompozisyon yazmak içindir.

SAT yaklaşık dört saat sürer. Öğrenciler ayrıca düzenli sınav için oturup SAT-IIs olarak bilinen üç konu testlerine kadar sınavı sürdürebilir. Bu konu testleri üniversiteye belirli becerileri göstermek için ya da üniversite politikalarına bağlı olarak yapılır.