TOEFL Kursu | Türk Amerikan Derneği Kavacık

Ön Bilgi Formu


TAD Kavacık Yabancı Dil Kursu

TOEFL Kursu

Türk Amerikan Derneği, Amerika’daki birçok eğitim kurumunun da tercih ettiği 72 saatten oluşan TOEFL kursu ile TOEFL eğitimini sunmaktadır. TAD TOEFL kursu‘nda, TOEFL eğitimlerinde sınav odaklı çalışmalar üzerine yoğunlaşan alanında uzman yabancı ve Türk öğretmenlerle sınav eğitimi verir.


Türk Amerikan Derneği ile TOEFL Sınav Stratejilerini Öğrenin

İstanbul’da bulunan Türk Amerikan Derneği, TOEFL Kursuna katılanlara TOEFL sınav stratejilerini öğretir. Zamanı doğru kullanmayı, hangi sorunun nasıl daha kolay şekilde anlaşılabileceği, sorularda özelden genele nasıl varılabileceği gibi ayrıntılar detaylı olarak öğretilir ve sınav teknikleri en anlaşılır dille aktarılır.

Sadece gramere yönelik sunulmayan derslerde sınav için gerekli olan sözcük ve sözcük öbeklerine de odaklanılır. Ayrıca sınavın verdiği stresi yenmek ve başarıya inanılmasını sağlamak için Türk Amerikan Derneği rehberlik hizmeti etkin şekilde çalışmaktadır. Hem psikolojik hem de eğitim bakımından sınava son derece iyi hazırlanan öğrencilerle gurur duyulmaktadır. TOEFL kursunu TAD Kavacık'tan almanız sizin kârınıza olacaktır.


En Az 3 Yıl Tecrübeli TOEFL Kursu Eğitmenleri

Türk ve Amerikalı öğretmenler tarafından sağlanan TOEFL kursu için belirli kriterler aranmaktadır. Öğretmenlerde aranan kriterler arasında gerçek TOEFL sınavına katılma şartı vardır. Sınavlara katılarak, bu konuda öğrencileri anlayabilen ve başarıya ne şekilde ulaşacaklarını daha net olarak görülebilen eğitmenler, buna ek olarak en az 3 yıl TOEFL kurslarında eğitmenlik tecrübesi olanlar arasından.


TOEFL Sınavı Nedir?

TOEFL – Test of English as a Foreign Language – sınavı ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizcesi bilgisini ölçmek amacıyla Amerika’da New Jersey eyaletinde bulunan EducatinalTesting Service (ETS ) tarafından uygulanan sınav, Dünyanın pek çok merkezinden düzenlenir.

TOEFL sınavı dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren 4300 kolej ve üniversite tarafından doktora, yüksek lisans ve lisans programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrenciler için kabul kriteri olarak kullanılır.

Ayrıca dünya genelinde pek çok organizasyon, kurum veya şirket iş başvurusunda TOEFL sınavında alınan iyi bir puanı İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul eder.


TOEFL Sınav Türleri

TOEFL sınavı nerede yapıldığına bağlı olarak 3 şekilde sunulur. Bunlar aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

  • TOEFL CBT (BİLGİSAYARLI TEST)
  • TOEFL IBT (İNTERNET ÜZERİNDEN TEST)
  • TOEFL PBT (YAZILI TEST)TOEFL Sınavının İçeriği

Yazma Bölümü (Reading)

Akademik okuma parçalarını anlama becerisi ölçülecektir. Yaklaşık 4 makale 700 kelimeden oluşur ve her okuma parçası için 12 ya da 14 soru sorulur. Sınav süresi 60 – 80 dakika aralığındadır.

Konuşma Bölümü (Speaking)

İngilizce konuşma becerisi 6 konu ile ölçülür. 2 tanesi verilen konu hakkında olur ve 4 tanesi de dinlenen ya da okunan konu ile ilgilidir. Sınav süresi 20 dakikadır.

Dinleme Bölümü (Listening)

İngilizceyi anlama becerisi dinleme ile ölçülen en fazla 6 sunumun olduğu bir sınav türüdür. Hepsi de 5 dakika kadar sürer. Her birinden de 6 soru sorulur. Karşılıklı konuşmalar da gerçekleştirilir ve 3 dakika uzunluğunda olan konular üzerinden 5 soru sorulur. Süresi 60 – 90 dakikadır.

Yazma Bölümü (Writing)

Kompozisyon yazma becerisinin ölçüldüğü sınavda 1 dinlenen, 1 de verilen konu hakkında yazmadır. 20 ya da 30 dakika kadar sürer.