Türkçe Kursu | Türk Amerikan Derneği Kavacık

Ön Bilgi Formu


TAD Kavacık Yabancı Dil Kursu

Türkçe Kursu

Türk Amerikan Derneği 70 yıllık yabancı dil eğitim tecrübesi ile Türkiye’de bulunan üniversitelerde okumak isteyen kişilere, yaşamak için Türkiye’ye gelen yabancılara ya da çalışma amacıyla Türkiye’de bulunan kişilere dil eğitimi vermektedir. Türkçe kursu toplamda 3 seviyeden oluşmaktadır. Her bir seviye 82 ders saatinden oluşmaktadır. Kursa katılanlara Türkçe konusunda eğitim ve pratik amaçlı dersler sunulur.

Türk Amerikan Derneği, eğitim programlarını öğretmenler öğrenci merkezli olarak yürütür. İnteraktif olan eğitim modeli communicative approach çerçevesinde İletişimsel Yaklaşım ilkesinden yola çıkılarak hazırlanan eğitim programlarında, öğrencilere Türkçe dilinin gerektirdiği tüm işlevleri etkili ve doğru şekilde kullanımı öğretimin temel amaçlarıdır.

Türk Amerikan Derneği oluşumunda aktif bir eğitimi hedef alır.Türkçe kursu eğitim programlarının tamamında alanında yetkin ve tecrübeli Türkçe Öğretmenler yer almaktadır. En etkili yöntemlerden biri olan 3 kurluk eğitim sistemi Türk Amerikan Derneği’nin benimsediği bir eğitim şeklidir. Kur başlangıcıyla beraber, değerli öğrencilerimize eğitimsel taleplerine göre Türkçe dil eğitim programlarının detaylarını anlatan bir sunum yapılır. Bu içerikler ve detaylı anlatımların ardından öğrenciler iki dil arasında etkileşim sağlarlar ki bu uygun sınıflara yerleştirilmeleri ve uyum içinde eğitim almaları adına son derece önemlidir. Türk Amerikan Derneği’nde oluşturulan eğitim programlarının tamamı alanında uzman akademik kadronun, öğrenci ihtiyaçlarına göre pedagojik bilgi ve yetkinlikleriyle öğrencilere sunulur.

Eğitim sistemi içerisinde amaç sadece Türkçe öğretmek değildir. Dilin kültürel yönleri de hesaba katılır. Bu sayede öğrenmenin pekiştirilmesi sağlanır. Neyin neden gerekli olduğu soru işaretlerine gerek kalmadan aktarılır. Müfredatın yoğunluğu da bu çizgide hazırlanarak özenle eğitimin gerekleri ile birleştirilir.

Dersler öğrenci merkezli olarak ele alınır. Diğer kültürlerden olan öğrencilere Türkçe dilinin kendi dilleri veya kültürleri ile bağdaştırılması ve ayrı görülen yerlerinin de neden ayrıldığı özenle anlatılır. Sadece görsel ve işitsel konuda değil eğitim süresince teknolojinin faydalarından yararlanılması sağlanır. Sınıflarda akıllı tahtalar yer alır. Tabletler üzerinden dersler takip edilebilir. Temiz, düzenli ve modern ortamlarda dersler verilir. Görsel ve işitsel konular için elektronik aletler sınırlarda yer alır. Verimli çalışma için sınıflar ve etüt odaları düzenlenmiştir.