Yaz Okulu | Türk Amerikan Derneği Kavacık

Ön Bilgi Formu


TAD Kavacık Yabancı Dil Kursu

İngilizce Yaz Okulu

Ülkemizde hiçbir yabancı dil kursu kurumunun verdiği sertifika Avrupa ve Amerika’da dil yeterlilik belgesi olarak geçerli değildir. Bunu söyleyen kurumlara itibar etmeyiniz. Doğru bilgi sertifika kişinin aldığı eğitimin hangi seviyede, sürede olduğunu gösteren durum belgesidir. Bundan sonra öğrenci girdiği Uluslararası geçerliliği olan IELTS, TOEFL, PRO, GMAT gibi sınavlarda başarı göstererek bu mevcut seviyesini ihtiyacı olan kurumda uluslararası olarak belgeler. Yine ülkemizde 7-17 yaş öğrencilerin girdiği ‘’Chambridge Sertifika Programı’’ durum belgeleme olarak buna örnektir.


Ayrıca dil öğreten kurumun öğretmenlerinin formasyonu olması, uluslararası geçerli sertifikalarının olması, İngiliz-Amerikan dili, mütercimlik ya da ingilizce öğretmenliği mezunu olmaları, en az 5 yıllık tecrübelerinin olması zorunluluğu, sınavla kabul edilmeleri Türk Amerikan Derneği yabancı dil kursu markasının 68 yıllık sahip olduğu özellik olarak çok önemlidir.


TED Koleji ve seçkin özel okulların kullandığı ve yabancı dil kursu olarak kullanım hakkı ülkemizde sadece kendisinde olan NATIONAL GEOGRAPHIC müfredatı ve kitaplarını kullanması farklı bir ayrıcalığıdır. Projeksiyonlu teknolojik sonuçlarda, 8-10 kişili butik sınıflarda U düzeninde eğitim veren bir kurum olarak artık kara tahta ve televizyonlu eğitimle yabancı dil öğrenilemeyeceğini ısrarla paylaşıyoruz.


Ülkemizde verilen EUROPASS isimli bir belge de yurtdışında geçerli değildir ve tanınmaz. Asıl olan aldığınız eğitim sonrası Uluslararası geçerliliği olan sertifika programlarını kazanmanızdır.


Türkiye’de 1951 yılında kurulan ilk Yabancı dil okulu kursu markası olan TAD Yabancı dil kursu öğrencilerinin başarılı odaklı olmasını esas alır. Böylelikle başarısızlık halinde kur tekrar hakkı, telafi ücretsiz ders hakkı, Speaking Club sınıfları ile sürekli destek ve iletişim halinde kalma misyonu işlevini sürdürür, sınavları olan tüm öğrencilere ücretsiz destek programı sunar.


İngiltere’nin ve dünyada yabancı dil eğitiminde öncü ülkelerin kullandığı ‘’ Communicative Approach’’ metodunu (5 beceri, günlük konuşma esaslı) kullanır. Drama ve yaratıcı yazarlık eğitimi almış öğretmenlerle ingilizceyi oynayarak, eğlendirerek öğreterek ileride hayatlarında bu sevgiyle tercihler yapmalarında rol oynar.


Resmi yasayla kurulmuş aynı zamanda bir STK olan TAD DİL KURSU markası “En iyi öğretmenler, En iyi eğitim, En uygun fiyat misyonu” sloganıyla düşük kar marjı politikasıyla ailelere destek olur.


Çocuğunuz için yapacağınız en iyi yatırımı en doğru yerde yapmanız için sizi de bekliyoruz.